Проектування сходів є вкрай відповідальним завданням, так як в кінцевому результаті вони повинні бути зручними, безпечними і функціональними. При неправильному проектуванні сходів можна допустити безліч помилок, через які результат ваших робіт не виправдає очікувань з точки зору комфорту, а може і зовсім стати небезпечним для здоров’я.
Давайте розглянемо основні аспекти проектування сходів
1.Різновид сходів. Існує багато різних різновидів сходів, і при виборі слід спиратися на архітектуру будинку. Круглі або маршові сходи стануть кращим вибором для великого будинку, а для встановлення сходів через невеликій отвір оптимальним рішенням стануть гвинтові.
2. Рівні «чистих» підлог. Для того що б виключити травми від перескоків, необхідно розрахувати різницю висоти між поверхами.
3. Розмір сходинок і нахил сходів. Підйом по неправильно спроектованим сходах не такий небезпечний, як спуск. Для того що б при спуску людина не травмувалася, важливо, щоб велика частина стопи розташовувалася виключно на самій сходинці, і тільки носок може виходити за її межі.
4. Ширина маршу. Мінімальний розмір даного показника повинен складати не менше 600 міліметрів – при такому марші по сходах зможуть рухатися дві людина одночасно, без ризику зіткнення. Максимальної ширини маршу не існує, тому максимальний показник треба розраховувати виключно виходячи з розмірів будівлі або дизайнерського рішення.
5. Розмір забіжних сходинок. Довжина забіжних сходинок не настільки важлива, не важливий і кут повороту кожної сходинки. Важливо, щоб ширина самого вузького місця дозволяла по ній рухатися вниз, тримаючись за поручень. Розмір проступи в цьому місці повинен перевищувати 220-250 мм, а траєкторія по середній частині задовольняти обумовленим вище умовам — інакше по сходах буде небезпечно пересуватися.
6. Висота стелі над сходами. Важливий момент, на який слід звернути увагу, тому що на етапі проектування можна відкоригувати такі нюанси. При русі по сходах верхній марш або стеля повинні знаходитися на відстані від 2 метрів від краю сходинок.
7. Входи і виходи в приміщенні. Необхідно врахувати облицювання сходів, перила і огорожі, які можуть заважати при вході-виході з кімнати.
8. Висота огорожі. Поручень повинен знаходитися на такому рівні, щоб за нього було зручно триматися. Так, на похилій ділянці ця величина повинна складати 900-950 мм, а на рівній — 1050-1100 мм.
9. Крок балясин. Відстань між вертикальними стійками що йдуть поруч повинна складати не більше 300 мм (щоб людина не прослизнула між ними при падінні).
Рекомендації надані компанією Авангард-Майтер — експерт у виготовленні сходів у Львові