Грамотний вибір приватного будинку завжди починається з визначення параметрів відповідних всім членам сім’ї. Потрібно не тільки вибрати житло з відповідною кількістю кімнат, красивим та затишним двором, розвиненою інфраструктурою в пішому видаленні, а й врахувати інші технічні та юридичні нюанси. Ґрунтуючись на основних критеріях та перевагах можна зосередитися на об’єктах які максимально задовольняють потреби покупця. Не варто заганяти себе в жорсткі фінансові або технічні рамки, щоб пошуки не затягнулися на невизначений час.
Визначаємося з місцем розташування нерухомості
Перед початком активних пошуків нерухомості важливо визначитися де вона буде розташована. Кожній адекватній людині хочеться проживати недалеко від постійного місця роботи, навчання або інших важливих інфраструктурних об’єктів. Не варто купувати будинок поруч із жвавою дорогою де постійний шум та загазованість. Об’єднавши всі важливі вимоги можна значно звузити коло пошуків відсіваючи варіанти, які не влаштовують з якими-небудь параметрами.
Серед основних критеріїв вибору місця розташування варто виділити:
- віддаленість від міста;
- близькість до місця роботи;
- наявність в пішому видаленні загальноосвітніх установ;
- якість роботи громадського транспорту;
- кримінальну ситуацію у мікрорайоні;
- екологію у місті розміщення будови.
Дії після підбору відповідних варіантів
Після пошуків оптимального будинку можна переходити до етапу переговорів з продавцем. Відправною точкою має стати сума, що виділяється на покупку. При цьому основна мета – купити будинок та не переплатити. Для цього не тільки потрібно стежити за цінами на ринку нерухомості, а й враховувати інші моменти. Важливо ознайомитися з ціноутворенням на житло в конкретному районі. Для цього можна скористатися послугами фахівців або рекомендаціями знайомих що недавно купили будинок недалеко від вподобаного вами варіанту. У разі з неправдиво заниженою вартістю потрібно бути готовим до того, що продавець приховує істотні недоліки нерухомості.
Вивчення стану будівлі
До огляду вподобаного будинку потрібно підійти максимально відповідальна. Це стосується як старих будівель, так абсолютно нових будинків, що приховують за красивим ремонтом серйозні проблеми, розпізнати які можна при скрупульозному вивченні. Потрібно розуміти, що підсумкова вартість будинку залежить від кількості виявлених дефектів.
Серед основних моментів, яким потрібно приділити пильну увагу при огляді варто виділити:
- Наявність підвищеної вологості в підвальному приміщенні може свідчити про погану вентиляцію або недавнє затоплення. Неприпустимі тріщини на фундаменті що з’явилися внаслідок його усадки.
- Важливо перевірити якість перекриття та стан покрівлі. Свіжі сліди вологи після дощу – перша ознака майбутнього ремонту.
- На особливу увагу заслуговує перевірка комунікаційних систем та електропроводки. Потрібно переконатися, що електрична мережа здатна витримати навантаження необхідної кількості споживачів.
- Якщо вхідні двері закривається із зусиллям – це може бути наслідком усадки будови. Подивіться чи немає вологи, всередині склопакетів, яка є ознакою поганого утеплення будівлі.
Закінчивши повний огляд приватної нерухомості можна переходити до переговорів з питання вартості. Не можна перевищувати бюджет, що виділяється на покупку житла. Закохавшись у будинок що сподобався можна піддатися емоціям та зробити спонтанну угоду. Якщо продавець відмовляється прийняти вашу максимальну пропозицію краще пошукати інший варіант.